mirador des colomer - Fotografia komercyjna i artystyczna - Mirosław Żak

Mirador d’es Colomer

Jak wspominałem w poprzedniej notce – droga na Cap De Formentor wiedzie przez punkt widokowy Punta de la Nao zwany Mirador d'es Colomer.

Niektórzy twierdzą, że to najpiękniejsze miejsce na Majorce. Niestety nie mogę tego zweryfikować, ponieważ widoczność tego dnia wyjątkowo nie sprzyjała podziwianiu wyspiarskich krajobrazów. Z tego też powodu zrezygnowaliśmy z dalszej penetracji Półwyspu Formentor.

Nie żałuję jednak tego, że „odpuściliśmy” drogę na sam czubek półwyspu. Żal mi natomiast, że nie mieliśmy już czasu na przejechanie się jedną z najsłynniejszych tras na świecie – drogi wiodącej na Sa Calobra z górską serpentyną Nudo de la Corbata (węzeł krawata).

Nie zapomnę jednak prędko widoku fal uderzających o ponad 300-metrowe klify i trasy wijącej się wzdłuż wybrzeża nad Portem Pollenca.

A więc jeszcze raz: Mirador d’es Colomer:

Read more

W drodze na Przylądek Formentor

W kwietniu zeszłego roku zupełnie spontanicznie poleciałem wraz z autorką ostatniego zdjęcia w tym poście na nieco wydłużony weekend na Majorce.

Z całej podróży na pewno pojawi się tu jeszcze kilka zdjęć, ale na początek (jak dla mnie) najlepsza część wyprawy - czyli droga na Cap De Formentor, którego w gruncie rzeczy nie było dane nam zobaczyć ze względu na pogodę, oraz brak czasu i nasza podróż musiała zakończyć się na punkcie widokowym Punta de la Nao, ale cóż to była za podróż...

Generalnie - uwielbiam prowadzić samochód, ale prowadzenie samochodu po krętych wyspiarskich drogach w górzystej części Majorki, to jedna z najlepszych przygód podróżniczych jaką do tej pory przeżyłem. Niezliczona ilość zakrętów i serpentyn, ciaśniutkie przesmyki i ogromne skalista zbocza, sprawiają że adrenalina buzuje w głowie, a każdy kolejny kilometr jest jeszcze bardziej zachwycający. W dodatku - kolarze, wszędzie Ci kolarze i choć nie byli oni zazwyczaj bohaterami moich zdjęć, a wręcz starałem się ich unikać - wszędzie było ich mnóstwo!

Sami zobaczcie. Uprzedzam jednak, że to dopiero początek.

Read more