O autorze - Fotografia komercyjna i artystyczna - Mirosław Żak

O autorze

Mirosław Żak, fot. Bartosz Cygan

Fotografia jest częścią mojego życia od kiedy tylko sięgam pamięcią. Głównie za sprawą mojego ojca - artysty fotografika, członka ZPAF - Jerzego Żaka. Mimo niewielkich możliwości jakie dawały moje rodzinne strony udało mi się nabrać sporego doświadczenia w fotografii reporterskiej.
Do tej pory moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane w gazetach codziennych, takich jak:
Polska The Times - Gazeta Krakowska, czy Dziennik Polski, oraz na licznych portalach internetowych.

Na swoim koncie mam wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, w tym dwa wyróżnienia w prestiżowym konkursie "Ekologia w Obiektywie" organizowanym przez firmę Bayer. Moje zdjęcia były prezentowane na wielu wystawach tematycznych i pokonkursowych w kilkunastu miastach polski, a także za granicą.

Ukończyłem studia magisterskie z psychosocjologii, skupiając uwagę w pracy dyplomowej na tematykę fotografii socjologicznej w Polsce i na świecie, oraz studia licencjackie - spec. komunikacja społeczna, które rozwinęły moje zainteresowanie dziennikarstwem i mediami, a szczególnie fotoreportażem.

Tuż po studiach zawodowo związałem się z nietypową dziedziną fotografii - jaką jest digitalizacja zbiorów muzealnych. Pracowałem w Muzeum Historii Fotografii, a obecnie jestem fotografem w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Jestem wieloletnim członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Wykonałem wiele zleceń dla firm takich jak: Hotel Apis, Łazienki DominoGalicjankaDeSSimpleRentCan-PolGalicyaInstytut Wschodni (Forum Ekonomiczne)Teatr Jednej Miny, czy Impresariat Artystyczny – Wydawnictwo: CASA GRANDE zajmując się przez wiele lat kompletną dokumentacją Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury

Zapraszam do współpracy!

Darmowy katalog SEO Bezpłatny Katalog stron Katalog stron sztuki - Fotograficy

© Mirosław Żak